blog

26 komentarzy on Felieton – skoma: Konkurs, Beta i "gg"

 1. uTomek

  Felieton ciekawy. Napisany przystępnym językiem; mnie osobiście wciągnął. Ale jest jedno ale. Według mnie nie ma zdecydowanego przekazu – tu o tym, tam o tamtym i jeszcze tutaj o tym :) wszystkiego po trochu nie rozwijając dogłębnie ani jednego zagadnienia, o które zahaczył autor :) a przydałoby się… :)

  Pozdrawiam i dziękuję mimo wszystko za miłą lekturę :)

 2. Ryohan

  Dobry tekst, który opisuje odwieczny problem, co zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni. Otóż zawsze komuś będzie coś nie pasowało, startowałem w paru konkursach i mi się nie udało – „trudno” pomyślałem, „poczekam do premiery, przecież ma być w połowie roku :D”. Los się do mnie uśmiechnął i otrzymałem klucz od użytkownika yt, który rozdawał je masowo.

  Najważniejsze to pamiętać, że żaden sc ani inna gra nie są naszym życiem i jak coś się nie uda, to olać to i powiedzieć sobie – „następnym razem się uda”.

 3. nekuu

  „Przecież nie każdy może pozwolić sobie na wciskanie klawisza F5 od rana do wieczora, tym bardziej, że boli od tego palec.”

  Głupie nooby z SC2.net.pl nie mieli pomysłów, a wręcz zabawili się kosztem użytkowników wykorzystując ich chęć zdobycia klucza do sprawdzenia wytrzymałości swojego hostingu.
  Terran.pl oraz Scarea.pl mądrze postąpili.

 4. Tilgor

  I tak najciekawsze jest to że ja betę dostałem na konto z trialem WOWa… ,a na koncie na którym mam gry, pustka. Słyszałem także że nie tylko ja miałem takie szczęście.

 5. Microsoft tak na prawdę nie uważał Visty za najlepszy system na świecie, Vista miała być tylko wstępem do siódemki. Z resztą, nie mogą publicznie uważać, że produkty konkurencji są lepsze niż ich.

 6. Nie bardzo rozumiem po co został napisany ten artykuł. Jakiś spis żalów autora na pamiątkę?
  Kompletnie z dupy ten tekst (czyt. ni z gruszki ni z pietruszki).

 7. AvangarD

  @ProTerran
  Oszczedze sobie słowy krytyki co do komentarza.
  Powiem tylko, ze artykuł =/= felieton.
  Ty nie musisz czytac jak nie chcesz.
  Ale pierwsze co powinienes zrobic to udaj sie na wikipedie i przeczytaj co to znaczy „felieton”…

 8. Hedrox

  „Czy sam fakt możliwości wykazania się znajomością tematyki, humorem i sprytem, a co najważniejsze, skonfrontowania tego z innymi na łamach serwisu, nie jest wystarczająca zabawą? ”

  Szczyt naiwności. Na prawdę myślisz ze ludzie odpowiadali na konkursowe zadania z czystej przyjemności ? Co zabawnego jest w liczeniu jednostek czy wymyślaniu przysłów ? Oczywiste jest ze kazdy robił to tylko po to aby zdobyc klucz… :P.

 9. sirAnT

  @ProTerran
  bardziej Avangard miał na myśli to, że felieton jest swego rodzaju spisem żalów autora – to normalne. Czytelnik może się z tym utożsamiać albo sprzeciwiać. Po prostu autor wyraża swoje zdanie. Masz inne? Napisz swój felieton, podrzuć na ant@terran.pl i jeżeli będzie warty uwagi, chętnie opublikuję to jako polemikę do tego tekstu.

 10. uTomek

  @co do waszych dywagacji

  Felieton nie ma określonych ram tak jak rozprawka/list. Jego forma zależy tylko i wyłącznie od autora. Może to być płacz, żal, czarny humor czy podziękowanie, modlitwa, zwrot do Blizzarda ^^ Więc nie widzę sensu dyskusji nad formą felietonu – skoro jest felietonem :) hihi

 11. Aves

  No ładnie ładnie ;] Miło się czyta.
  PS: Czy tylko ja uważam, że kiedy gdzieś się pojawia ProTerran to od razu jest powód do kłótni?

 12. Yaro

  Nie tylko ty, Aves. Jak widac ten typ tak ma i trzeba go najzwyczajniej w swiecie zignorowac
  @temat, swietny felieton, oby bylo takich wiecej

 13. @sirAnT
  Chętnie bym napisał polemikę do tekstu tylko szkopuł w tym, że nie za bardzo jest w tym felietonie z czym polemizować, ponieważ zawarłeś tam z tego co zapamiętałem jedną opinię odnośnie tego, że dostęp do bety powinien być okupiony wysiłkiem i tyle, a reszta tekstu traktuje o jakiś oczywistościach w postaci podobnej do tego, iż 2+2=4.

  Napisz następnym razem felieton, który będzie miał jakieś przesłanie/puentę posługując się argumentami to wtedy gdy nie będę się z nim zgadzał na pewno odpiszę.

 14. grze.cho.

  Klucz dostałem po dwóch tygodniach od wystartowania bety, po kolejnych dwóch dostałem mail z kluczem do rozdania – dałem koledze, inny kolega zdobył klucz dla drugiego mojego kolegi. Ja wraz z 2 kolegami mieliśmy klucze i już ostro graliśmy, ale był jeszcze 3 kolega, który klucza nie miał. Wystartował w konkursie na najlepszą jednostkę, podszedł do sprawy poważnie i wymyślił dwie fajne jednostki, jednak nie przestawił do nich żadnych fajerwerków (np. film, wizualizacja, komiks…) i klucza nie dostał. Potem wystartował jeszcze w paru innych konkursach. Bez rezultatu. Dąże do tego, że gdy z nim rozmawiałem to narzekał na wiele rzeczy, po części rozumiem jego frustrację – inni klucze dostali i grają, ja się staram i nic. Z drugiej strony jak sama nazwa wskazuje; konkursu wszyscy wygrać nie mogą. Zawsze znajdą się niezadowoleni, jedni mogą mieć uzasadnione pretensje, inni mogą się wyżalać i wylewać swoje życiowe frustracje na forach i w komentarzach. Powtarzam za poprzednikami – wszystkim się nie dogodzi. Na to mądrych nie ma.
  Na szczęście tydzień temu kolega swój klucz w konkursie wywalczył ;]

 15. KruczoCzarny

  @ProTerran,
  „Poniższy tekst jest autorstwa współpracownika redakcji Terran.pl – skomy.” To nie Ant popełnił ten „feletion” ;P

  A przy okazji – nazwanie tego tekstu felietonem wskazuje na to, że możemy spodziewać się więcej tekstów tego autora – prawda to? :)

 16. sirAnT

  @ProTerran
  oceniasz tekst i jego przekaz, a nie zrozumiałeś nawet pierwszego zdania.

  „Poniższy tekst jest autorstwa współpracownika redakcji Terran.pl – skomy.”

  @KruczoCzarny
  użyłem tego w nazwie, aby każdy od razu widział kto jest autorem, pomimo tego, że publikuję to ja. To czy będzie więcej zależy już tylko od skomy :)

 17. @sirAnT
  Wybacz ale nie poświęciłem na ten „felieton” więcej jak 2 minuty, stąd po pobieżnym przejrzeniu taki karygodny błąd… swoją drogą nie bardzo rozumiem twojego motywu przypierdalania się do mnie w kwestii niezrozumienia pierwszego zdania. Czyżbyś miał tak płytką wyobraźnie, że nie potrafisz sobie uzmysłowić, iż mogłem to po prostu przeoczyć?

 18. sirAnT

  @ProTerran
  Czy ja się „przypierdalam”? Zwróciłem tylko uwagę, że skoro zaczynasz oceniać tekst to staraj się czytać go dokładnie, a już w pierwszym zdaniu jest napisane, że to skoma jest jego autorem.

  Swoją drogą, krytykuj tekst w sposób bardziej kulturalny – jest sporo lepszych zwrotów niż „z dupy”, „przypierdalać”..

 19. Pingback: Trzeci wymiar, drugim przeciwnikiem w StarCrafcie 2?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>