pierwszyraz

Pierwszy raz na Terran.PL?

Co to jest Terran.PL?

Terran.PL w 2009 roku zakładałem jako blog gracza, na którym chciałem przybliżać ludziom zjawisko sportu elektronicznego (e-sportu, czyli gry turniejowej w wybrane gry komputerowe) na przykładzie Starcrafta – najpopularniejszej na świecie strategii czasu rzeczywistego. Strona w krótkim czasie zaczęła funkcjonować jako serwis skupiający i przyciągający fanów Starcrafta i e-sportu.

Na stronie można znaleźć wpisy z trzech kategorii: Blog (newsy i artykuły poświęcone turniejom i wydarzeniom ze sceny Starcrafta), Akademia Starcrafta (poradniki ukazujące złożoność gry w Starcrafta okiem weterana) oraz Terran TV (relacje video z moim komentarzem do wybranych rozgrywek). Po dłuższej przerwie w działaniu, zdecydowałem się reaktywować stronę w 2014 roku.

Kim jestem?

Maciej „Raven” Polak, mam 31 lat. Swoją przygodę z grami i komputerem zacząłem w wieku kilku lat, a przygodę z e-sportem w 1999 roku jako gracz i obserwator. Od tamtej pory zetknąłem się ze wszystkim, co oferuje e-sport, próbując sił jako zawodnik turniejowy, trener, manager, bloger, organizator, sędzia czy komentator. Szczególnie aktywnie udzielałem się zawsze na polskiej i zagranicznej scenie StarCraft’a, byłem związany z wieloma organizacjami, drużynami i serwisami internetowymi.

Gdy byłem jeszcze aktywnym graczem, należałem do ścisłej czołówki światowej w grach Starcraft i Starcraft 2, grając rasą Terran. Byłem graczem kontraktowym w międzynarodowym zespole MeetYourMakers, reprezentantem Polski podczas finałów World Cyber Games we Włoszech w 2006 roku, kapitanem reprezentacji Polski w Starcrafta przez kilka kadencji i moderatorem forum Netwars przez wiele lat, w końcu certyfikowanym sędzią i komentatorem World Cyber Games w Polsce i w Chinach w 2009 roku.

Maciek / Raven – weteran sceny StarCrafta w Polsce, założyciel Terran.PL