Zwierzak & Raven’s Terran Cup #3


terrancup3_banner

Wstęp

Terran Cup powraca na polską scenę StarCrafta 2! Pierwsze dwie edycje turnieju zostały zorganizowane przez Terran.PL w 2010 roku. Ideą Terran Cup było ożywienie lokalnej sceny: przeprowadzenie turnieju z atrakcyjnymi nagrodami, tylko dla zawodników z Polski oraz z relacją w języku polskim. Po ponad 4 latach od czasu poprzedniego turnieju, cele przyświecające Terran Cup wydają się być aktualne jak nigdy.

W natłoku wielkich turniejów przyciągających europejską i globalną czołówkę walczącą o rekordowe nagrody pieniężne, coraz bardziej widoczny jest brak turniejów lokalnych, w których mogą pokazać się nowe talenty z Polski. Celem Terran Cup jest zapełnienie tej pustki i zorganizowanie turnieju, do którego zaproszeni zostali najlepsi polscy zawodnicy, ale otwarty charakter eliminacji pozwoli przyciągnąć również graczy, których nie mamy okazji oglądać w największych turniejach.

Wszystkich fanów e-sportu i StarCrafta 2 zapraszamy na Terran Cup #3, który – mamy nadzieję – na stałe zawita na polskiej scenie turniejowej!
- organizatorzy turnieju, Maciej „Raven” Polak i Marcin „Zwierzak” Ochmann

Zawodnicy

Zaproszenia do turnieju przyjęło 6 zawodników z czołówki Polski.

 • Artur „Nerchio” Bloch, Team Acer, Zerg.

 • Grzegorz „MaNa” Komincz, Team Liquid, Protoss.

 • Łukasz „Tefel” Czarnecki, Dignitas, Zerg.

 • Marcin „DieStar” Wieczorek, Millenium, Terran.

 • Maciej „Pal” Matuszewski, MaxFloPlay, Protoss.

 • Michał „Miszu” Słomczyński, Vega Squadron, Terran.

Pozostałe 2 miejsca we właściwym turnieju zostały wyłonione w turnieju eliminacyjnym.

 • Tymoteusz „ArT” Makaran, Skill Forge, Protoss

 • Mikołaj „Elazer” Ogonowski, AT Gaming, Zerg

Powyższa ósemka zmierzy się we właściwym turnieju, podzielonym na dwa etapy.

Format i harmonogram

Turniej podzielony będzie na trzy etapy:

 1. Eliminacje

  Sobota, 23 sierpnia od 12:00 – turniej eliminacyjny tylko dla graczy z Polski, którzy są obecnie w lidze Master lub Grand Master, o dwa miejsca w głównym turnieju. Obowiązywać będzie system pucharowy z drabinką przegranych. W niedzielę 24 sierpnia o 17:00 przeprowadzimy losowanie grup do następnego etapu turnieju.

 2. Grupy

  Sobota, 30 sierpnia, od 12:00 – dwie grupy po czterech zawodników, z każdej awansuje po dwóch najlepszych graczy. Obowiązywać będzie system pucharowy z drabinką przegranych i grami do dwóch zwycięstw. Kolejność w grupach będzie decydowała o rozstawieniu zawodników do ścisłych finałów.

 3. Finały

  Niedziela, 31 sierpnia, od 12:00 – finały rozegrane systemem pucharowym i grami do trzech zwycięstw. Wielki finał będzie rozegrany systemem do czterech zwycięstw. Przed wielkim finałem rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce, aby określić kolejność zawodników na podium.

Obowiązywać będą mapy z obecnej puli map w ladderze. Szczegółowy regulamin turnieju już wkrótce na Terran.PL.

Nagrody

Pula nagród wynosi 1250 PLN i zostanie podzielona między trzy pierwsze miejsca:

 • 1. miejsce – 700 PLN

 • 2. miejsce – 250 PLN

 • 3. miejsce – 100 PLN

Dodatkowo przyznana zostanie Nagroda Publiczności za najlepszą grę w turnieju (grupy/finały) w wysokości 200 PLN - po 100 PLN dla obu zawodników.

W trakcie turnieju organizowane będą również konkursy z nagrodami dla widzów!

Sponsorzy

Pulę nagród w Terran Cup #3 ufundowali Marcin „Zwierzak” Ochmann oraz Maciej „Raven” Polak.

Marcin „Zwierzak” Ochmann jest fanem serii StarCraft od 2001 roku. W latach 2012-2013 administrator turniejowy w serwisie iCCup, swoje doświadczenie wykorzysta w Terran Cup jako główny sędzia. Obecnie Zwierzak regularnie streamuje swoje gry 2 vs 2 na Twitchu, wspiera projekt Terran.PL finansowo oraz pełni funkcję moderatora na kanale Terran TV.

Maciej „Raven” Polak to weteran polskiej sceny StarCrafta, dawniej gracz zawodowy w obie części gry, kapitan reprezentacji Polski i certyfikowany sędzia World Cyber Games. Obecnie Raven prowadzi Terran.PL i swój kanał Terran TV, na którym nagrywa audycje na platformach StarCraft, StarCraft 2, Hearthstone i innych – jako gracz i komentator e-sportowy.

Pula nagród została powiększona z pierwotnych 800 PLN do 1250 PLN po wpłatach od widzów: GONZO (200 PLN), BIGOUT (200 PLN) oraz Cuber1988 (50 PLN).

Relacja

Wybrane gry z turnieju eliminacyjnego oraz wszystkie mecze grupowe i finałowe będzie można obejrzeć na żywo na antenie Terran TV!

Kontakt

W sprawach związanych z turniejem prosimy o kontakt pod adresem terran@terran.pl.