od_zera_do_progamera_014 terran tv

Od zera do progamera #14 – mocne i słabe strony Terran


Udało się! Pierwszego dnia po urlopie, w końcu awansowałem do ligi diamentowej! Co prawda niektórzy z Was podejrzewają, że ostatnio Blizzard znowu zmienił proporcje między liczbą zawodników w poszczególnych ligach, ale myślę, że tak czy inaczej ten awans był nieunikniony – udało mi się wygrać 8 gier pod rząd, a to z całą pewnością jest mocno premiowane przy wyliczaniu właściwego (niewidocznego w tabeli) rankingu gracza.

W poniedziałek trafiałem na samych Terran, co po raz kolejny dobrze pasowało do tematu odcinka i pomogło mi wyciągnąć dużo wniosków na temat gier w kombinacji Terran vs Terran. Zaczynam lepiej rozumieć, jak mogę prowadzić rozwinięcia gry, gdy rozpoczynam od piechoty przeciwko jednostkom mechanicznym. Dalej eksperymentuję z Ravenami, również w większej liczbie.

Zastanawiam się nad nakręceniem dodatkowego odcinka poświęconego analizie typowych błędów, jakie zauważyłem u siebie i u moich przeciwników w lidze platynowej – jesteście zainteresowani takim materiałem? Byłaby to analiza wybranych powtórek (replayów) z pierwszego miesiąca cyklu.

Mocne i słabe strony Terran

W tym tygodniu zgodnie z zapowiedzią przedstawiam najmocniejsze i najsłabsze strony poszczególnych ras. Rozpocząłem od mojej głównej rasy, która podobnie jak w pierwszej części StarCrafta, wydaje się być predysponowana do gry obronnej, a jednocześnie na wysokim poziomie gry wymaga chyba najagresywniejszego stylu, żeby móc regularnie wygrywać. W przerwach między grami opowiedziałem o najważniejszych cechach Terran, których trzeba być świadomym zarówno w grze tą rasą, jak i przeciwko niej.

Nagranie z audycji


3 komentarzy on Od zera do progamera #14 – mocne i słabe strony Terran

 1. Świetna seria bardzo mi się podoba, a pomysł o zrobieniu odcinków „najlepsze i najsłabsze strony poszczególnych ras” jest genialny! Osobiście uważam, że brakuje takich lekcji jak te zawarte w serii – po prostu nareście znalazł się ktoś kto od początku wylewa solidny fundament do gry w sc2. GJ!

 2. Sarlack

  Gratki za pomysł i robotę, którą wykonujesz. Mała sugestia po wczorajszym odcinku i Twojej prośbie aby komentować też tutaj Twoją serię. Zamieszczaj na bieżąco newsy z nowym odcinkiem (zaraz po transmisji) a później tylko dorzucaj sam odcinek z YT, bo jak minie ten dzień czy dwa to ludzie już nie pamiętają co chcieliby jeszcze powiedzieć. A większość jednak ogląda na żywo a nie z YT :)

  • Dzięki za słowa wsparcia i sugestię. Faktycznie jest to pewna luka w możliwości komentowania, ale jest też kilka „przeciw”, które doprowadziły mnie do obecnego rozwiązania:
   1. Teoretycznie można komentarze dodawać również do zapowiedzi.
   2. Komentarze na żywo pojawiają się na chacie Twitcha.
   3. Większość osób ogląda to dopiero po dodaniu do archiwum (niektórzy wręcz komentują na YouTube).
   4. Gdy dodaję wpis z nagraniem (dodam, że nie mogę tego robić „zaraz po transmisji”, bo muszę ponownie wysłać na YT plik źródłowy rzędu 4-5 GB), to od razu widać, że jest już nagranie w archiwum – a tak trzeba byłoby odświeżać wpis (to był powód, dla którego oddzieliłem zapowiedź od wpisu w archiwum Terran TV).

   Nie jestem pewien, jak to rozwiązać, może jakoś połączyłbym komentarze z zapowiedzi do komentarzy z wpisu z archiwum, aby nie rozdzielać wypowiedzi na temat? Sam nie wiem, ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie, będę zobowiązany :)

   /R

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>