od_zera_do_progamera_013 terran tv

Od zera do progamera #13 – o rytuałach i przyzwyczajeniach


Na majówkę (wracam za tydzień) wybieram się z poczuciem udanego treningu w StarCrafta przez ostatnie dni. W poniedziałek pierwszy raz wygrałem wszystkie rozegrane gry. Zaczynam rozumieć, co powoduje tę zmianę. Analiza błędów w każdej rozegranej grze pozwala mi znacząco poprawić ocenę sytuacji w grach i popełniam mniej znaczących błędów, ale to nie wszystko. Generalnie moja gra jest bardziej harmonijna, znajduję złoty środek pomiędzy decyzjami o kompozycji armii, decyzjami o ataku, obronie, czy budowaniu ekspansji i chociaż teraz częściej mam nadwyżki na koncie to czuję, że koncentruję się na tym, co ważniejsze i przez to np. o wiele rzadziej za późno przejmuję kontrolę nad wojskiem.

O rytuałach i przyzwyczajeniach

Trzynasty odcinek był dobrą okazją do omówienia rytuałów i przyzwyczajeń zawodników oderwanych bezpośrednio od gry, ale mających wpływ (lub sprawiających takie wrażenie) na naszą grę. Opowiedziałem Wam o moich nawykach jeśli chodzi o przygotowanie stanowiska, słuchanie muzyki, jedzenie, czy… obcinanie paznokci przed turniejami :)

Nagranie z audycji


3 komentarzy on Od zera do progamera #13 – o rytuałach i przyzwyczajeniach

 1. jestem tu nowy ale po obejrzeniu twoich filmikow che zadac pare pytan ;
  1.po co klikasz na samym poczatku meczu gdzie popadnie (na erk i orbital command).
  2.jak sie bronic przy zmasowanej ilosci promieni otchlani.
  w miare mozliwosci odpowiedz szybko z gory dzieki !

  • Cześć, miło widzieć nowego użytkownika na Terran.PL :)

   1. Na ten temat już nie jeden raz opowiadałem na antenie, w skrócie i przede wszystkim chodzi o ćwiczenie podstawowych technik wykorzystywanych w kontroli podczas rozwiniętej grze oraz o utrzymanie tego samego rytmu/tempa od początku do końca gry. Możesz rzucić okiem na ten materiał:
   http://terran.pl/terran-tv/zera-progamera-8-apm-szybkosci-gracza/
   oraz ten artykuł, chociaż był poświęcony StarCraft: Brood War:
   http://terran.pl/akademia-starcrafta/od-zera-do-bohatera-001-rozpoczecie-gry-rozeslanie-robotnikow/

   2. Terranem? Zależy, w jakim wariancie zagra przeciwnik, ale generalnie zwykle powinieneś dysponować przeciwko Protossowi Marines, a później Vikingami. W przypadku piechoty kluczowa jest zmiana proporcji na korzyść Marines (mniej Marauders).

   Pozdrawiam,
   /R

   • Dięki za odpowiedź stosowałem większościowo marines ale przeciwko promieniom otchłani sobie nie radzą a vikingi są na nie za wolne co ty na to abyśmy się zmierzyli np. w sobotę ( od 18 do 21) i powiedziałbyś jakie robie błędy (A kto wie może jakiś cudem Cię nawet pokonam) ;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>