raven_wcg2009_warszawa_3 blog

Wywiad z Ravenem na Cybersport: „SC2 ma o wiele większy potencjał”


Na stronie Cybersport.pl pojawił się dzisiaj obszerny wywiad ze mną przeprowadzony przez IceColdKilla. To pierwszy wywiad po reaktywacji Terran.PL, była więc to idealna okazja, aby porozmawiać o okolicznościach mojego odejścia ze sceny w 2010 roku, o moim powrocie w tym roku, o obecnym stanie StarCrafta 2, porównaniach do StarCraft: Brood War oraz o planach na przyszłość związanych z grą. Zapraszam do lektury!

Link do wywiadu:
Cybersport.pl – Raven: „SC2 ma o wiele większy potencjał”


5 komentarzy on Wywiad z Ravenem na Cybersport: „SC2 ma o wiele większy potencjał”

  1. To prawda wywiad bardzo ciekawy, oraz pokazał co raczej każdy, chyba Polak/ka interesujący/a się polskim e-sportem wie, że organizacja mymym ogólnie rucha Polaków, pierwsza taka sytuacja była ze złotą piątką z cs1.6 tak jeszcze bez Jarka „Paszy”

  2. Dobry wywiad, pozostaje jednak to kluczowe pytanie czy SC2 ma większy potencjał niż BW? Organizacyjnie na pewno tak, łatwiej przeprowadzić turnieje, dużo więcej informacji w czasie gry. Ilość robotników wartość armii, stracone jednostki. Dla gracza też wiele ułatwień, ranking, wyszukiwanie, brak dropów, disconectów, interface w grze. To są ułatwienia gru zdecydowanie zwiększają potencjał. Jednak wszystkie (no może poza interfacem) to są ulepszenie wokół gry sama rozgrywka moim zdaniem nie jest lepsza. Twarde kontry na które zdecydował się Blizzard zabijają tą grę, często gry się sprowadzaja do tego że dochodzi do jednej dużej bitwy i wygrywa ten co ma lepszą kompozycję wojska. Armie jakie będą też możemy przewidzieć bo często rozgrywka się sprowadza do tego, że jest tylko jedna słuszna kompozycja wojska. Druga rzecz to w większości przypadków SC2 nie wybacza błedów, jeden błąd i już po grze. Comebacki są prawie że niemożliwe. Kolejna to chodzące kulki często jest tak że gracze chodza kulkami nawet 20 min bez żadnej walki bo się boja jednego błedu. To sprowadza gre do statycznej rozgrywki. SH to już wogóle bez sensu jednostka zawsze przeciąga gre w nieskończoność. Jeżeli kolejny dodatek by to zmienił to faktycznie SC2 ma szanse sie rozwinąć, wątpie jednak że blizzard zdecyduje się na takie kroki, a bez nich ta gra znudzi się każdemu i nawet najlepsze usprawnienia dookoła gry nie spowodują, że w SC2 będzie grało coraz to więcej ludzi.

  3. Spoko wywiad.
    Gratuluje optymizmu co do SC2. :)
    Po cichu liczę na to o czym mówiłeś, czyli, że jest to gra młoda i przed nami jeszcze jeden dodatek. Może się wiele zmienić. Jednak patrząc na to co do tej pory wprowadza Blizz nie mam takiego optymizmu jak Ty.

  4. Roger

    Ostatnie gry Blizzarda jak D3 i Sc2 to niewypały .Jak wychodził Sc BW czy Diablo 2 na swoje czasy były grami wyjątkowymi D3 i Sc 2 są przeciętne niczym się nie wyróżniające na tle podobnych gier.Żerują na popularności poprzednich części.Raven zbyt przecenia 3 dodatek jak wychodził Brood War w patchu 1,08 zostały wprowadzone ostatnie zmiany w Balansie ,w sc 2 mieli już 2 dodatki a jest jeszcze gorzej niż było Dlatego Sc1 jest nazywana legendą bo wyprzedzała swoje czasy .Jakby zamienić nazwę np Diablo 3 z Torchlight II i oczywiście wprowadzić tylko fabułę będącą kontynuacją d2 a resztę zostawiając nie zdziwię się jakby sprzedaż była by odwrotna niż teraz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>