blog

9 komentarzy on Witam na terran.pl!

 1. KruczoCzarny

  Bardzo ciekawy pomysł na stronę, szczególnie pierwsze poradniki i komentarze do meczów rokują bardzo dobrze na przyszłość – masz potencjał ;) Osobiście liczę, że ze zwykłego „bloga” uda Ci się zrobić pełnoprawny serwis – szczególnie, że już teraz wygląda to bardziej na serwis niż blog.

  Jest tylko jedna rzecz która razi mnie w oczy: drobne braki w korekcie. Najbardziej jedna rzecz:

  Apostrofy po nazwach obcych, gdy odmieniamy dane słowo przez polskie przypadki, dajemy tylko wtedy, gdy słowo obcego pochodzenia kończy się na samogłoskę. Na przykład KeSPA, odmieniamy (komu?) KeSPA’owi, (z czym?) KeSPA’em. Natomiast pisanie zerg’owi, terran’owi etc jest wg zasad poprawnej polszczyzny błędem :) Powinno się pisać normalnie – zergowi, terranowi.

  Dla 99% osób będzie to czepianie się – ale o profesjonalizmie świadczy właśnie brak takich drobnych błędów. A czymże innym jest wkładanie tyle czasu i energii w tworzenie terran.pl jak nie dążeniem do profesjonalizmu?

  Pozdrawiam ciepło,
  KC.

  • Docelowo chciałbym mieć do pomocy „etatowego” korektora, bo samemu nie mam czasu czytać wszystkiego kilka razy. Zwrócę jednak uwagę na Twoje (zupełnie słuszne) sugestie, dzięki!

   Co do przemiany w serwis – jak słusznie zauważyłeś, dokładnie w tym kierunku to zmierza – i to poniekąd samoczynnie. Wygląda na to, że na Terran.PL będzie niedługo potrzebne forum, chciałbym w jakimś stopniu otworzyć jeszcze bardziej tą stronę na ludzi.

   /R

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>