blog

12 komentarzy on WCG 2009 – kolejność gier grupowych Polaków i mapy

 1. Lordzik

  ehh a to pech, że wychodzi dwóch w takim wypadku powinno zostać po 8 grup, bo co by nie gadać bezsensu jest, że tylu dobrych graczy odpadnie w grupach gdzie gra się bo1(prawie jak ruletka:D)…
  Krzysiek to nawet fajnej mapy na Jaedong’a nie trafił ^_^

 2. Gdyby było 8 grup, to byłoby po 2-3 gry w grupie (po których dla połowy graczy turniej by się skończył). Tak przynajmniej każdy zagra 6-7. A trzecie miejsce w grupie to top16, powód do dumy taki sam jak wcześniej awans z grupy – ot system tylko się zmienił.

  /R

 3. MufuGufu

  @Raven

  lecz gdyby 4 graczy wychodziło z grupy to mielibyśmy o wiele wiecej spotkań a los graczy nie zalezał by od loteryjnych meczy bo1. Strasznie nie lubie walk do jednej wygranej bo niekiedy nawet sama mapa moze przewazyć o zwycięstwie lub porażce.

 4. Przekleję mój post z Netwars, gdzie odpowiadałem na komentarz, że „szkoda, że nie ma 8 grup”:

  Trzeba patrzeć na dobre strony takiego rozwiązania:

  - każdy zagra przynajmniej 7 gier (gdyby zostali przy 8 grupach, w skrajnym wypadku któryś z naszych mógłby pożegnać się z turniejem po… 2 grach);

  - trzecie miejsce w grupie to top12, czwarte to top16, ot system się zmienił, prestiż zajętej pozycji w finale nie;

  - pomimo mniejszej ilości finalistów w tym roku, absolutna większość czołowych krajów jest w finale (poziom jest rewelacyjny imho);

  - mamy trzech graczy w finale! pięknie się złożyło, że cztery najsilniejsze kraje w SC:BW wg rankingu WCG wystawiają w tym roku całe podium – i Polska jest wśród nich (1. Korea, 2. Chiny 3. Polska 4. Rosja).

  /R

 5. Scisca

  Chyba największe szanse na wyjście ma Yayba. W końcu Idry nie można porównywać do Koreańczyków. Ten koleś odpada na poziomie 256/128 graczy w turniejach, które Bisu i Jaedong wygrywają, więc różnica jest olbrzymia. Każdy wie, że Idra to macrobot, więc mam nadzieję, że Yayba ostro poćwiczy rushe i rozwali go szybko, bo w późnych stadiach gry może być niezbyt ciekawie :/ Szkoda, że Python jest tak duży, no ale chyba najlepsze co można zrobić, to ostry, może nawet all-in, rush.

  Dobrze, że Draco ma Jaedonga na koniec, będzie już spokojny awansu i może podejdzie na luzie do gry, a że on lubi przegrywać pierwsze bitwy, to może Draco uszczknie mu wygraną… Przydałby się ten punkcik w konkurencji z Toodmingiem i Fenixem.

  Paranoid… ma chyba przerąbane :D No ale to nasz mistrz, więc ma nas godnie reprezentować, pokazać skill i nie szukać pomocy w niczym innym ;)

  PS. Raven, mógłbyś pododawać ikonki ras za nickami przeciwników naszych graczy? Przynajmniej tych, których znasz. Zawsze to ciekawe, dodatkowe informacje :)

 6. Scisca

  W necie jest takie zestawienie:

  Grupa A:
  RoX.KIS.Fenix (P)
  Hwaseung_Jaedong (Z)
  inF.ClouD (P)
  zloy_toss (P)
  ESC.kolll (Z)
  EG.Louder (P)
  S.C_Toodming (Z)

  Grupa B:
  RoX.KIS.BRAT_OK (T)
  Samsung_Stork (P)
  Fengzi (Z)
  Sen (Z/P)
  ToSky (Z)
  Gosi[Terran] (T)
  JohnRambo (T)

  Grupa C:
  SKTelecom_Bisu (P)
  S.C_Pj (P)
  Crow (T)
  RoX.KIS.DIMAGA (Z)
  RoX.KIS.Bruce (P)
  Cobo (P)

  Grupa D:
  ESC.White-Ra (P)
  CJ_IdrA[Media] (T)
  Ramah Nyang (Kenya) <- wtf!
  DB.MarinE (T)
  Limbic (?)
  mTw.Horror (T)
  RoX.KIS.Advokate (T)

  Kenijczyk i Panamczyk pewnie do samego turnieju pozostaną tajmnicą.

 7. LoSsman

  Heh Draco ma niemal samych tossów, a czytając w wywiadach z nim sam mówił, że najbardziej nie lubi pvp cóż.. będzie musiał ostro trenować te mu jak i pvz… Za to Yayba to ma samych terran.. trochę dziwne ułożenie no ale nie my o tym decydowaliśmy.. Szczerze trochę czarno to widzę.. ale może Polacy nas pozytywnie zaskoczą :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>