kontakt blog

Reaktywacja Terran.PL


Witam wszystkich na nowej odsłonie Terran.PL! Za Waszymi namowami, zdecydowałem się na reaktywację bloga. Była to przede wszystkim idealna okazja do odświeżenia wyglądu i funkcjonalności strony oraz uporządkowania wszystkich archiwalnych materiałów. Co dokładnie się zmieniło?

Archiwum

Po pierwsze, podzieliłem wszystkie materiały na trzy kategorie: Blog, Akademia Starcrafta i Terran TV. W menu znajdują się takie same przyciski, które umożliwiają przeglądanie wszystkich wpisów z danej kategorii. W celu łatwiejszego przeglądania strony, utworzyłem również osobną stronę Archiwum, na której znajdziecie chronologiczną listę wszystkich archiwalnych wpisów i nagrań opublikowanych na Terran.PL.

Przeniosłem również wszystkie nagrania video (głównie Terran TV) na nowy hosting – YouTube, co powinno raz na zawsze rozwiązać wszystkie zgłaszane wcześniej problemy. Niestety, nie dysponowałem kopiami zapasowymi wszystkich nagrań i kilkanaście sesji, które zostały dość niespodziewanie usunięte z serwerów jednego z poprzednich hostów, zostały bezpowrotnie utracone. Te nagrania oznaczyłem w temacie dopiskiem „(bez video)”, więc łatwo będzie je Wam zidentyfikować już podczas przeglądania Archiwum.

Forum

Drugą największą ofiarą migracji stało się poprzednie forum, wraz z wpisami i kontami użytkowników. Niestety, poprzedni hosting został wycofany bez ostrzeżenia mimo potwierdzenia dostępności serwera kilka miesięcy wcześniej i nie zdążyłem wykonać kopii zapasowej tych danych. Z drugiej strony, z poprzednim forum było dużo problemów i niedogodności – osobna rejestracja i logowanie, znaczne obciążenie strony, średnie zainteresowanie komunikacją w tej części strony. Jestem ciekaw Waszej opinii na temat tego, czy forum na Terran.PL powinno zostać przywrócone i jeśli tak, to w jakiej formie?

Do tego czasu na osłodę i eksperymentalnie umieszczam na stronie w zakładce Społeczność integrację BuddyPressa, takiej prostszej alternatywy dla forum. Główna część (po kliknięciu na przycisk Społeczność lub Aktywność) przypomina facebookowego walla, poza tym można tworzyć własne grupy i wysyłać do siebie wiadomości. Na razie w języku angielskim i z domyślnymi ustawieniami. Polubimy? Czas pokaże.

Co dalej?

Na razie czeka mnie jeszcze trochę pracy przy finalizowaniu strony, ale możecie spodziewać się również nowych publikacji. Jak zwykle będę stawiał bardziej na jakość, niż ilość. Mam sporo pomysłów, ale na razie muszę sprecyzować moje cele, skonfrontować je z Waszymi oczekiwaniami i moimi faktycznymi możliwościami (niestety, mniej czasu niż chęci) i dopiero wtedy dam znać, w jakim kierunku będzie dalej zmierzał projekt Terran.PL.


39 komentarzy on Reaktywacja Terran.PL

 1. StaryBywalec

  Takie pytanie natury technicznej – istnieje możliwość dostania się do wcześniejszego profilu? Caly czas wyskakuje mi informacja o błędnym haśle, a nowe nie chce się wygenerować.

 2. StaryBywalec Avatar of

  Dzięki za pomoc. Nazwa „StaryBywalec” z pewnością zajęta nie była, jednak mój poprzedni login to A-Pack ;) Jeżeli byłaby możliwość korzystania z tej nazwy, byłbym wdzięczny.

  • Planuję dodać trochę nowych treści ze wszystkich 3 kategorii (Blog, Akademia SC i Terran TV), ale w równiejszych proporcjach, niż to bywało dawniej. Mam też jeszcze trochę pracy do zrobienia przy samej stronie. Generalnie chcę przede wszystkim, aby w miarę regularnie się tu coś pojawiało – stawiając na jakość. Mam jeszcze rozterki co do formy streamingu, ale o tym pewnie będę pisał osobno i zasięgnę wtedy Waszej opinii.

   /R

  • Co do pisania? Na razie zakładam, że będę działał na stronie samodzielnie, ale jeśli będą chętni do publikowania jakościowych materiałów na stronie, to pewnie znowu rozważę. Chyba jednak chciałbym odejść od suchych informacji, które i tak szybciej pojawiają się na forach i serwisach w tym wyspecjalizowanych, na rzecz unikalnych tekstów, opinii, czegoś co przeczyta chętnie zarówno starcraftowy weteran, jak i amator niedzielnych relacji.

   /R

 3. MoneV

  Dziś zobaczyłem że wróciłeś do komentowania i od razu mogę powiedzieć że dzień stał się lepszy. Powodzenia w rozwijaniu strony

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>